↑ Powrót do O nas

Sezon 2014

Sezon 2014

W 2014 roku udało nam się wybrać na 12 wycieczek rowerowych. Podczas nich przejechaliśmy około 678 km.

Wiosną odwiedziliśmy m.in. Konstancin, gdzie ponownie, tak jak w poprzednich latach, towarzyszył nam “Spacerownik Warszawski”. Inną podwarszawską miejscowością, którą poznaliśmy lepiej dzięki “Spacerownikowi” była Podkowa Leśna. Przy okazji tego wypadu zajrzeliśmy też do Muzeum Motoryzacji w Otrębusach.

Dwukrotnie w tym sezonie jeździliśmy po okolicach Garwolina – na południowy zachód (m.in. przez Wilgę czy Tarnów) i na północny wschód od Garwolina (przez m.in. Parysów do Celestynowa). Innym miejscem, które odwiedziliśmy w tym roku była gmina Zabrodzie – tutaj wybraliśmy się m.in. nad Bug, wstąpiliśmy do skansenu w Kuligowie czy przejechaliśmy przez porastające te tereny wrzosowiska. Przy okazji wizyty w Józefowie, skorzystaliśmy z okazji, by przybliżyć temat drewnianych domów nazywanych “świdermajerami” (które to występują jedynie tutaj, na linii otwockiej).

Sezon zakończyliśmy bardzo przyjemną wycieczką po okolicach Mińska Mazowieckiego i Siennicy. Jesień zaskoczyła nas tego dnia przepiękną pogodą, dzięki czemu mogliśmy w pełni podziwiać jej uroki.

Z głowami pełnymi pomysłów na kolejne wojaże, czekamy na 2015 rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *