«

»

Na południe od Warki [ok. 42 km]

Wycieczka, którą dzisiaj chcieliśmy opisać rozpoczęła się w Warce.  Miasto to mieliśmy już okazję zwiedzić m.in. trzy lata temu.

Tym razem udaliśmy się od razu (tzn. po zjedzeniu lodów), na południe, już poza miasto. W Grabowie nad Pilicą natknęliśmy się na cmentarz z okresu I wojny światowej. Pomiędzy brzozami stoją tu metalowe krzyże upamiętniające zarówno żołnierzy niemieckich, jak i rosyjskich.

W Zwierzyńcu zrobiliśmy parę fotek tutejszym zwierzętom.

Jak zwykle trafił się też odcinek piaszczystej drogi, który utrudniał, a momentami nawet uniemożliwiał niektórym jazdę…

Niebawem dotarliśmy do Studzianek Pancernych. Drugi człon nazwy został nadany tej wsi w 1969 roku, miała tu bowiem miejsce bitwa pancerna jednostek polskiej i radzieckiej brygady z niemiecką dywizją. Zakończyła się zwycięstwem sił polsko-radzieckich. Jeden z czołgów biorących udział w walkach wykorzystano jako pomnik poległym.

Akcja trzech odcinków serialu “Czterej Pancerni i pies” rozgrywa się podczas tej bitwy.

Podczas powrotu do Warki Dżako złapał gumę, a słońce miało się już ku zachodowi… Mieliśmy jednak przy sobie dwa zestawy łatek. Okazało się, że w jednym z nich klej całkowicie zasechł, z kolei w drugim klej w zasadzie nie kleił… Pozostało nam zatem pompowanie przebitej dętki i jak najszybsza jazda – ile się da na takiej dętce, do kolejnego pompowania. Na szczęście do Warki było już blisko.

Awaria nie przeszkodziła nam w zrobieniu po drodze jeszcze zdjęcia Pilicy.

Zakończyliśmy na rynku w Warce (oczywiście pizzą).

 

Trasa:

Pobieranie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: